Профил на компанијата

Нашата фабрика е специјализирана во производство и продажба на влакна плоча јаглерод, јаглеродни влакна производи калапи, јаглеродни влакна цевки, ЦПУ алуминиумски легури висока прецизност делови, јаглеродни влакна ЦПУ делови обработка, беспилотни авиони јаглеродни влакна, алуминиумска легура делови, јаглеродни влакна во форма на производи, јаглерод обработка на CNC, сите видови на хардвер и електрични делови за обработка изолација.

На производи се користат главно во прецизни делови на опрема за автоматика, беспилотни авиони делови, беспилотни летала UAV рамки, модели на автомобили, ракотворби јаглеродни влакна, јаглеродни влакна во облик на делови, прибор јаглеродни влакна, механички шрапнел, спортска опрема, површина декорација, електроника, машини и електрични хардвер и други електрични industries.We применува за две изум патенти и 16 нови патенти технологија и 4 појавата на патенти до 2018 година ние веќе има 20 патенти и доби сертификат за патент, додека ние се применуваат за национален високо-технолошки компании.

април 2008 година

Основана во април 2008 година, нашата компанија посветена на развој на висок квалитет јаглеродни влакна products.Two производни линии се отворени за развој на процесот на дупчење, обликување, ЦПУ обработка.

- -ти јуни 2010 година

областа на производство се зголеми на 800 метри квадратни, квалитетот на производот беше подобрена во голема мера, почнавме да се масовно производство на специјален материјал јаглеродни влакна за FPV.

- август 2014 година

Фабриката се преместени во Gaobu Таун, Dongguan, Гуангдонг во оваа година, производството област достигна 2500 квадратни метри, повеќе од 10 прецизни инструменти опрема и доволно техничар инженери беа додадени на подобрување на процесот. Досега имало 4 големи производствени линии, вклучувајќи влакна лист јаглерод, јаглеродни влакна цевка, ЦПУ обработка и занаетчиство.

78

- август 2015 година

Нашите производи одобрени ИСО 9001-2008 сертификација на системот за квалитет, квалитетот на производот е надградена, одлична стапка достигна 99%.

- август 2016 Читај повеќе mk

Ние присуствуваа на 13-ти Шангај Меѓународниот Модел изложба, и беше почестен со титулата од 2015 година годишниот Топ 10 познати претпријатија.

21

- октомври 2016 Читај повеќе mk

Трговија Одделот за надворешни беше основање, и добивме 4 патенти и трговски марки на јаглеродни влакна product.Our производи се извезуваат во повеќе од 20 земји во светот.

- април 2017 година

Ние победи на годишниот Топ 20 претпријатието на новиот материјал индустрија во добри активности избор на материјали во Кина.

- април 2018 година

Ние учествувавме во 19 HOBBY ЕКСПО Кина , најголемиот и највлијателниот модел Азија Пацифик е професионална event.There беа речиси 60.000 посетители во три-ден изложба, а нашите производи јаглеродни влакна привлече се повеќе и повеќе професионални купувачи.

5436

Ние можеме да правиме различни јаглеродни влакна производи со високата побарувачка, висок standards.Personalized производи ЦПУ сечење според drawings.We понуда купувачи формирање, мелење, дупчење, ЦПУ обработка на еден-стоп услуга.
Ние ги почитуваат "квалитет прво, сервис-ориентирани, разумна цена", со висок квалитет, ефикасна, брза услуга за да се воспостават долгорочни партнерства со секој customers.Continuing да ги подобриме нашите производи и услуги, се оди понатаму со нашите клиенти и да стигне до победа-победа меѓу нас и клиенти.

 WhatsApp Онлајн Chat!