за нас

компанијата Frofile

Нашата фабрика е специјализирана во производство и продажба на влакна плоча јаглерод, јаглеродни влакна производи калапи, јаглеродни влакна цевки, ЦПУ алуминиумски легури висока прецизност делови, јаглеродни влакна ЦПУ делови обработка, беспилотни авиони јаглеродни влакна, алуминиумска легура делови, јаглеродни влакна во форма на производи, јаглерод обработка на CNC, сите видови на хардвер и електрични делови за обработка изолација.

На производи се користат главно во прецизни делови на опрема за автоматика, беспилотни авиони делови, беспилотни летала UAV рамки, модели на автомобили, ракотворби јаглеродни влакна, јаглеродни влакна во облик на делови, прибор јаглеродни влакна, механички шрапнел, спортска опрема, површина декорација, електроника, машини и електрични хардвер и други електрични industries.We применува за две изум патенти и 16 нови патенти технологија и 4 појавата на патенти до 2018 година ние веќе има 20 патенти и доби сертификат за патент, додека ние се применуваат за национален високо-технолошки компании.

април 2008 година

Founded in April 2008, our company committed to developing high quality carbon fiber products.Two production lines were opened to development the process of drilling, molding, CNC processing .

- -ти јуни 2010 година

областа на производство се зголеми на 800 метри квадратни, квалитетот на производот беше подобрена во голема мера, почнавме да се масовно производство на специјален материјал јаглеродни влакна за FPV.

- август 2014 година

Factory was relocated to Gaobu Town, Dongguan, Guangdong in this year, production area reached 2500 square meters,more than 10 precision instrument equipment and sufficient technician engineers were added to improve the process. So far, there were 4 large-scale production lines including carbon fiber sheet, carbon fiber tube, CNC processing and crafts.

78

- август 2015 година

Our product approved ISO-9001-2008 Quality system certification, product quality has been upgraded, the excellent rate reached 99%.

- август 2016 Читај повеќе mk

We attended the 13th Shanghai International Model Exhibition, and was honored with the title of 2015 annual TOP 10 well-known enterprises.

21

- октомври 2016 Читај повеќе mk

Трговија Одделот за надворешни беше основање, и добивме 4 патенти и трговски марки на јаглеродни влакна product.Our производи се извезуваат во повеќе од 20 земји во светот.

- април 2017 година

Ние победи на годишниот Топ 20 претпријатието на новиот материјал индустрија во добри активности избор на материјали во Кина.

- април 2018 година

Ние учествувавме во 19 HOBBY ЕКСПО Кина , најголемиот и највлијателниот модел Азија Пацифик е професионална event.There беа речиси 60.000 посетители во три-ден изложба, а нашите производи јаглеродни влакна привлече се повеќе и повеќе професионални купувачи.

5436

Ние можеме да правиме различни јаглеродни влакна производи со високата побарувачка, висок standards.Personalized производи ЦПУ сечење според drawings.We понуда купувачи формирање, мелење, дупчење, ЦПУ обработка на еден-стоп услуга.
Ние ги почитуваат "квалитет прво, сервис-ориентирани, разумна цена", со висок квалитет, ефикасна, брза услуга за да се воспостават долгорочни партнерства со секој customers.Continuing да ги подобриме нашите производи и услуги, се оди понатаму со нашите клиенти и да стигне до победа-победа меѓу нас и клиенти.

Cetifications

По неколку години на акумулација и развој на технологијата, нашата компанија има поднесено барање за повеќе од 10 patents.The се следниве ISO сертификати и делови на патенти кои ги добивме во текот на годините, од кои се добиени сертификати и јаглерод очила за сонце на ISO во 2016 година, друг јаглерод производ патенти се добиени во 2017 година.

ISO 90012008 2

ISO9001: 2008

јаглерод Плоча 1

Карбонски влакна Плоча

јаглерод плоча 2

Карбонски влакна Плоча

јаглерод цевка

јаглеродни влакна цевка

пари клип јаглерод

Карбонски влакна пари клип

јаглерод очила за сонце

Карбонски влакна Очила за сонце

јаглерод сонце 2

Карбонски влакна Очила за сонце

фабрика турнеја

канцеларија

канцеларија

Магацински

Магацински

Работилница

Работилница

Работилница

Работилница

квалитет инспекција

квалитет инспекција

пакет

пакетWhatsApp Онлајн Chat!